فناوری

فیس بوک صدها اکانت ضد قطر ، ایران و ترکیه را حذف کرد

فیسبوک اعلام کرد صدها اکانت جعلی را از پلتفورم‌های مختلف خود حذف کرده است. این اکانت‌ها عموما در حمایت از امارات، عربستان و مصر و در انتقاد از قطر، ایران و ترکیه فعالیت می‌کردند.

به گزارش دویچه‌وله، فیسبوک می‌گوید صدها حساب کاربری، صفحه و گروه را به علت رفتارمغایر با قوانین وضع شده توسط این شرکت حذف کرده است.

فیس بوک و گزارش خبرگزاری آلمان

 

بر اساس گزارش خبرگزاری آلمان، ۴۴۳ حساب فیسبوک، ۱۲۵ اکانت اینستاگرام و۲۰۰ صفحه و ۷۶ گروه فیسبوکی که از کشورهای امارات متحده عربی، مصر، نیجریه و اندونزی به روز می‌شدند را حذف کرده است.

فیسبوک در یک پست وبلاگی خود نوشت تعداد زیادی از این اکانت‌ها به صورت هدفمند خبرهایی به سود امارات متحده عربی و در انتقاد از ایران، قطر و ترکیه منتشر می‌کردند.

این گزارش اضافه می‌کند، اکانت‌های جعلی سازماندهی شده در مصر بر روی رخدادها در سومالی، یمن، عربستان سعودی، سودان، تونس، ایران، ترکیه، لبنان و قطر تمرکزداشتند.

اکانت های فیس بوک

این اکانت‌ها به طور معمول در مورد اخبار داخلی و رخدادهای سیاسی در حمایت از امارات متحده، عربستان سعودی و مصر گزارش می‌کردند؛ در همین حال قطر، ایران، ترکیه و جنبش جدایی‌خواهان جنوب یمن مورد انتقاد قرارمی‌گرفتند.

بیش از هفت میلیون حساب کاربری یک یا چند صفحه را دنبال می‌کردند. حدود سه هزار اکانت حداقل در  یکی از گروه‌های مسدود شده عضو بودند. در حدود ۱۹۳ هزار نفر نیز یک یا چند اکانت اینستاگرام را دنبال می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری آلمان بخش کوچکتری از “حساب‌های کاربری جعلی” دراندونزی خبرهایی درحمایت یا انتقاد از جنبش جدایی‌خواه استان پاپوآ منتشر می‌کردند.

همکاری کوالکام با بایدو
بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا