فناوری

۴ سناریو درباره زمان پایان شیوع کرونا

در وبینار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، موضوع زمان بحران کرونا در بدبینانه ترین حالت ممکن در کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اولین وبینار در زمینه بحران کرونا و اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری را با همکاری پارک علم و فناوری شریف برگزار کرد.

در این وبینار، کارشناسان در ابتدا به بیان چالش های کلی کسب وکارها در بحران کرونا پرداختند، سپس توضیحاتی مرتبط درباره اکوسیستم کارآفرینی و چالش های آن شرح داده شد، پس از آن کارشناسان حاضر به ارائه راهکارها و توصیه هایی برای مواجهه با این بحران پرداختند. در انتهای وبینار کارشناسان به سوالات مطرح شده توسط شرکت کنندگان دوره پاسخ دادند.

دکتر علی داوری  عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی در ابتدای وبینار بیان کرد: جهان بعد از جنگ جهانی دوم، چنین تجربه ای به صورت پاندمی نداشته است. این چالشی است که بیش از ۱۸۰ کشور دنیا اعم از توسعه یافته و در حال توسعه را درگیر کرده است. سپس ایشان به بیان و شرح ۳۰ چالش که کسب وکارها با آن مواجهه هستند، پرداخت. این چالش ها در ۵ دسته جهانی، اقتصادی، شرکتی-رقابتی، دولتی و اجتماعی دسته بندی شده اند.

داوری ۴ سناریو در ارتباط با پایان این شیوع بیان کرد؛ سناریو خوش بینانه معتقد بود کرونا تا پایان فروردین ماه پایان می گیرد که این سناریو ملغی شد. سناریو واقع بینانه به ادامه بحران کرونا تا خرداد ماه اشاره دارد. سناریو بدبینانه بیان می کند که بحران کرونا تا مرداد ماه ادامه خواهد داشت و در انتها، سناریو بسیار بدبینانه بیان می کند که کشور در نیمه دوم سال یعنی مهر ماه نیز درگیر بحران کرونا خواهد بود.

حمید پاداش به بیان آثار کرونا بر اکوسیستم کارآفرینی در جهان پرداخت و بیان داشت: این موضوع از منظر بهداشتی، عدم شفافیت چشم انداز پایان این شیوع و تغییر ماهیت کسب وکارها می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: می بایست زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی دقیقی ایجاد و توسعه یابد و حجم حمایت ها و سرمایه گذاری ها در حیطه استارت آپ ها به حد کافی برسد تا کارآفرینان و فن آفرینان بتوانند با آسودگی خاطر به توسعه سرمایه گذاری خود بپردازند. در این شرایط یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری برای همه و حتی آحاد مردم، سرمایه گذاری بر روی اکوسیستم کارآفرینی و تیم های جوان و استارت آپ هاست و این موضوع به آینده ایران مرتبط می شود.

آموزش سیری برای تشخیص صدای افراد دارای لکنت زبان
بیشتر

پاداش این نکته را یادآور شد که خوب است که موضوع سرمایه گذاری بر روی کسب وکارهای جوان مورد توجه کارآفرینان سنتی نیز قرار گیرد.

این وبینار در روز سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹ ساعت ۱۶ در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا