فناوری

پیشنهاد یادگیری مهارت‌های جدید توسط الکسا آمازون

دستیار آمازون به نام الکسا که در بلندگوهای هوشمند اکو قرار دارد، از جمله از برترین و محبوب‌ترین دستیارهای دیجیتال دنیا محسوب می‌شود. الکسا، قابلیت یادگیری مهارت‌های متنوعی را دارد که حاکی از میزان انعطاف‌پذیری این دستیار می‌باشد.

قبلا برای اینکه کاربران بتوانند مهارت جدیدی را به الکسا اضافه کنند، باید به فهرست مهارت‌های این دستیار مراجعه کرده و مهارت مورد نظرشان را جستجو می‌کردند. درصورتی که از الکسا، موردی درخواست می‌شد که دانش آن را نداشت، از انجام آن صرف‌ نظر می‌کرد؛ این موضوع موجب می‌شد کاربران تصور کنند که الکسا امکان انجام این دستورات را ندارد.

حال شرکت آمازون قابلیت جدیدی به دستیار دیجیتال خود اضافه کرده که به وسیله آن، الکسا پیشنهاد یادگیری مهارت‌های جدید به کاربر می‌دهد. اگر پیش از انتشار این قابلیت، درخواستی خارج از دانش الکسا مطرح می‌کردید، با پیغام «‌نمی‌دانم» یا «بعدا دوباره این درخواست را مطرح کن» مواجه می‌شدید  اما حالا اگر در مورد موضوع خاصی مثل ارزش بورس از الکسا سؤال‌ کنید، با پاسخی شبیه این مواجه خواهید شد: من نمی‌دانم. شاید دانش ارزش بورس بتواند کمکم کند. تمایل دارید آن را امتحان کنید؟

این قابلیت در حال حاضر در اختیار تمام کاربران قرار ندارد؛ ولی به‌زودی و با تکمیل پایگاه داده‌ی مهارت‌های الکسا، می‌توان انتظار داشت این دستیار دیجیتال بتواند به هر نوع سؤالی پاسخ دهد.

یکی از کارشناسان آمازون در رابطه با این ویژگی بیان کرد:

فعالا، در شرایط خاصی، الکسا پیشنهاد یادگیری مهارت‌های جدید را مطرح می‌کند. این قابلیت به‌زودی در اختیار کاربران بیشتری قرار می‌گیرد تا بتوانند به کمک مهارت‌های جدید، اطلاعات کامل‌تری از الکسا کسب کنند.

اپل: بیش از 900 میلیون دستگاه آی‌فون فعال در سراسر جهان وجود دارد
بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا