فناوری

آموزش زبان چینی توسط هوش‌ مصنوعی مایکروسافت

واحد تحقیقاتی کمپانی مایکروسافت از کار روی اپلیکیشنی ذکر کرده بود که زبان چینی را در قالبی ساده به کاربران خود آموزش می‌دهد. در حال حاضر این اپلیکیشن مبتنی بر هوش‌ مصنوعی برای کاربران آی‌او‌اس قابل استفاده می‌باشد و تصمیم دارد در زمانی به‌مراتب کمتر، دانش‌آموزان را در فراگیری زبان چینی کمک کند.

یان ژیا، رهبر ارشد بخش توسعه‌ در شعبه‌ی پکن واحد تحقیقات مایکروسافت، در این رابطه می‌گوید:

تصور می‌کنید زبان چینی را می‌دانید؛ اما هنگامی که با یک شخص چینی برخورد کنید و بخواهید بواسطه زبان چینی با وی صحبت کنید، در صورت عدم تمرینات پیشین، هیچ راهی برای انجام این کار وجود ندارد. اپلیکیشن ما با بهره‌گیری از تکنولوژی پردازش زبان و گفتار طبیعی قصد رفع این معضل را دارد.

البته این ابر غول تکنولوژی به وضوح اشاره کره است که استفاده از این برنامه به‌ هیچ عنوان نیاز به معلم را رفع نخواهد کرد و دانش‌آموزان همچنان برای فراگیری این زبان نیاز به آموزگار دارند؛ در واقع این اپلیکیشن حکم یک دستیار را دارد که کاربران را در راه یادگیری زبان چینی همراهی می‌کند.

برای یادگیری بهتر، در این اپلیکیشن شاهد حضور سیستم‌ درجه‌بندی و نمره‌دهی پیشرفته‌ای می‌باشیم که یادگیری را آکادمیک‌تر می‌کند؛ علاوه بر آن در صورت وجود ایراد در ادای کلمات، اپلیکیشن به‌صورت خودکار آن‌ها را مشخص و دوباره از کاربر برای تلفظ صحیح درخواست می‌کند.

تفاوتی نمی‌کند که به‌تازگی قصد فراگیری زبان چینی دارید یا پیش‌تر تجربه‌ی یادگیری آن را داشته‌اید؛ این اپلیکیشن برای هر دو دسته‌ی کاربران ساخته شده است و شما از هم‌اکنون می‌توانید اقدام به دریافت آن از اپ‌استور اپل کنید.

پیش‌بینی مرگ توسط هوش مصنوعی
بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا