فناوری

ربات Bot Handy سامسونگ

کمپانی سامسونگ در نمایشگاه CES 2021 اعلام کرد روی ربات جدیدی با انواع کارکردهای مختلف در حال کار کردن است. این ربات قابلیت‌هایی نظیر برداشتن لباس، پرکردن ماشین ظرف‌شویی، چیدن میز و ریختن نوشیدنی داخل لیوان را دارد و حتی قادر است نوشیدنی را برایتان بیاورد. ربات جدید سامسونگ به نام بات هَندی (Samsung Bot Handy) می‌باشد که بر اساس گفته‌های سامسونگ، این ربات با استفاده از یک دوربین و سیستم هوش مصنوعی می‌تواند اشیای مختلف را از یکدیگر تشخیص دهد.

سباستین سئونگ، رئیس بخش تحقیقاتی سامسونگ، در کنفرانس مطبوعاتی صورت گرفته در نمایشگاه CES 2021 اعلام کرد، ربات سامسونگ قرار است در نقش همیاری برای شما در آشپزخانه و اتاق نشیمن و هر جای دیگری در خانه ظاهر شود که ممکن است به کمک نیاز داشته باشید.

Bot Handy در فرم فعلی، رباتی بلند و باریک می‌باشد که روی بدنه‌‌اش دارای رنگ‌های سفید و مشکی می‌باشد. این ربات دارای دو چشم دیجیتالی است که هنگام حرکت ربات در جاهای مختلف،‌ فرم و احساس آن‌ها تغییر می‌کند. ربات سامسونگ یک بازو با سه نقطه لولا دارد تا فرمی نظیر فرم دست انسان (مچ، ساعد، بازو) داشته باشد. در انتهای این بازو، دستی گیره ‌مانند به‌چشم می‌خورد تا Bot Handy بتواند اشیای مختلف را بردارد. در بخش بالایی بدنه‌ی ربات و روی دست، دوربین‌هایی نصب شده است تا Bot Handy توانایی تشخیص اشیای مختلف را داشته باشد.

ربات سامسونگ با اتکا بوسیله پایه غلتک‌مانندی به‌حرکت درمی‌آید و در نقاط مختلف خانه حرکت می‌کند. این ربات می‌تواند از یک طرف به طرفی دیگر بچرخد و خودش را بالا ببرد تا به اشیائی دسترسی پیدا کند که در ارتفاعات بلندتر قرار گرفته‌اند. بر اساس این غول تکنولوژی کره‌ای، ربات Bot Handy می‌تواند مواد اولیه‌ای را تعیین و ارزیابی کند که اشیای مختلف از آن‌ها ساخته شده‌اند تا بتواند این اشیاء را با واردکردن مقدار مناسبی از نیرو در دست بگیرد. سامسونگ این ربات را به‌گونه‌ای طراحی کرده تا بتواند اشیای مختلف دارای انواع اندازه و وزن و فرم را از جایشان بلند کند.

در این نمایشگاه، شرکت سامسونگ علاوه بر معرفی Bot Handy، نسخه‌ی به‌روزشده‌ی Bot Care را نیز به‌نمایش گذاشت.‌ به‌گفته‌ی این شرکت، Bot Care «دستیار و همراهی رباتیک» است که نخستین‌بار در سال 2019 به ‌نمایش گذاشته شده بود. ربات Bot Care سامسونگ تا حد زیادی همچون دستیاری شخصی عمل می‌کند و کارهای مختلفی را انجام می‌دهد. به عنوان مثال، Bot Care یادآوری می‌کند در وسط کارکردن استراحت کنید یا قرار است به‌زودی جلسه‌ی کاری داشته باشید.

بهترین هدفون
بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا